This page in English

Poloshirts laten maken in Bangladesh

Een polo wordt beoordeeld op zijn kraag en zijn knoopsluiting. Wij maken de uwe in onze eigen fabriek in Bangladesh, in single of double piqué van 180 tot 240 g/m², met platgebreide kragen of kragen van eigen stof. Elke polo wordt geoffreerd op basis van uw specificatie. Orders beginnen bij 500 stuks per model en kleur; het exacte minimum voor polo’s wordt in uw offerte bevestigd.

Laatst bijgewerkt:

Het aanvraagformulier, de overige pagina’s en ons antwoord zijn in het Engels.

In het kort

Een goede polo staat of valt met de piqué, de kraag en de knoopsluiting. In onze eigen fabriek maken wij klassieke polo’s, performancepolo’s, polo’s met lange mouwen en uniformpolo’s, in single of double piqué van 180 tot 240 g/m², katoenen interlock of polyester piqué voor sport, met platgebreide kragen of kragen van eigen stof en geborduurde logo’s. Elk model wordt geoffreerd op basis van uw techpack; onze orders beginnen bij 500 stuks per model en kleur, en het exacte minimum voor polo’s wordt in uw offerte bevestigd. CMB Sourcing Ltd. is fabrikant en inkoopkantoor (buying house): tricotkleding (zoals T-shirts, polo’s en hoodies) en petten maken wij in onze eigen fabriek, al het andere maakt een geauditeerde partnerfabriek, en wij sturen elke order aan.

Nederlandse versie van onze Engelse pagina, met dezelfde gegevens en cijfers. Bij verschillen geldt de Engelse versie. Met behulp van AI uit het Engels vertaald en per onderdeel gecontroleerd tegen het origineel.

Minimale bestelling en uw offerte

Minimale bestelling
Vanaf 500 stuks per model en kleur; het exacte minimum wordt in uw offerte bevestigd
Prijs
Per model geoffreerd, op basis van uw techpack
Leveringsconditie
FOB, CIF of DDP, vermeld in uw offerte
Stoomstrijkijzer perst de geribde kraag van een marineblauwe piqué polo, met gevouwen witte, groene en bordeauxrode polo’s ernaast

Wij offreren poloshirts per model, op basis van uw techpack of een referentiekledingstuk, want stof, gewicht, decoratie, aantal en leveringsconditie bepalen de prijs. Decoratie, samples en tests staan als eigen regels in de offerte, en uw offerte vermeldt de leveringsconditie (FOB, CIF of DDP).

De ordercalculator rekent een prijs per stuk om naar een ordertotaal en laat zien hoe dat zich verdeelt over stof, fournituren en confectie. Zodra uw offerte de leveringsconditie vermeldt, rekent de landed-costcalculator die om naar een prijs geleverd in uw markt. Niets wat u in een van beide tools invult, wordt ergens naartoe gestuurd.

De leverdatum hangt af van de stof, de decoratie en het seizoen; daarom wordt die bij uw order schriftelijk bevestigd, en de betalingsvoorwaarden worden met uw offerte afgesproken. Zie hoe een order verloopt en onze gids over betalingsvoorwaarden in de kledingproductie.

Onze orders beginnen bij 500 stuks per model en kleur. Het exacte minimum voor poloshirts wordt schriftelijk met uw offerte bevestigd, omdat stof en decoratie het beïnvloeden: een eigen verfpartij vraagt meer stuks dan een voorraadkleur.

Start u een nieuw merk of een creatorlijn met minder stuks? Onze zusterfabriek neemt series onder ons minimum aan, om nieuwe bedrijven en creators te ondersteunen. Die orders worden door haar apart geoffreerd. Zo werken kleine orders.

Beschikbare modellen

  • Klassieke piqué polo
  • Performance- en golfpolo’s
  • Polo’s met lange mouwen
  • Polo’s met ritskraag
  • Bedrijfs- en uniformpolo’s
  • Rugbyshirts
  • Getailleerde damespolo’s
  • Schoolpolo’s voor kinderen

Stoffen en gewichten

  • Single en double piqué 180–240 g/m²
  • Katoenen interlock
  • Jersey polo’s 180–220 g/m²
  • Piqué van polyester en gerecycled polyester voor sport
  • Mengsels van katoen en polyester
  • Piqué van biologisch katoen

Decoratie en afwerking

  • Platgebreide kragen en manchetten met tipping in eigen kleuren
  • Geborduurde borstlogo’s
  • Heat transfers en siliconen badges
  • Eigen knopen en fournituren in hoornlook
  • Zijsplitten en een langer achterpand (tennis tail)
  • Vochtafvoerende en anti-pillingafwerkingen

Zo werkt elke print- en borduurtechniek (in het Engels)

Poloshirts specificeren.

Met de details hieronder wordt een schets een kledingstuk dat aankomt zoals u verwachtte. Stuur wat u hebt; de ontbrekende punten vullen wij vóór de sampling samen met u aan.

Zet dit in uw techpack

  • Piqué of interlock, het stofgewicht in g/m² en de mengverhouding, inclusief eventueel elastaan bij performancemodellen
  • Specificatie van kraag en manchetten: platgebreid of van eigen stof, fijnheid (gauge) van de boord, kleuren van de tipping en breedte van de strepen
  • Constructie van de knoopsluiting: lengte, breedte, aantal knopen, en maat, materiaal en kleur van de knopen
  • Afmetingen per maat, waaronder borstwijdte, lengte, mouwlengte, kraagpunt en lengte van de knoopsluiting
  • Detail van de zijsplitten, de pas op de rug, en of de zoom recht is of een afgerond achterpand (tail) heeft
  • Plaatsing en grootte van de borduring met het steekbestand, of de printtechniek met Pantone-referenties
  • Etiket- en verpakkingsplan, inclusief het type hanger als de polo hangend wordt verscheept

Gratis techpacksjabloon: Excel, csv of afdrukken, zonder e-mailadres (in het Engels)

Wat de prijs beïnvloedt

  • Stofgewicht en -structuur: double piqué en interlock kosten meer dan single piqué
  • Platgebreide kragen en manchetten, die apart worden gebreid en meer kosten dan die van eigen stof
  • Tipping-strepen en garenkleuren op maat, die elk een eigen geverfd garen nodig hebben
  • Knopen en fournituren: standaardknopen van polyester tegenover knopen met merknaam, in hoornlook of van metaal
  • Het aantal steken van de borduring, en of er logo’s op borst, mouw en kraag komen

Zo is een kledingprijs opgebouwd (in het Engels)

Wat er misgaat bij poloshirts, en hoe u dat voorkomt.

Elke categorie gaat op haar eigen manier mis. Dit zijn de problemen om bij dit product rekening mee te houden, en de controles die ze opvangen voordat uw goederen worden verscheept.

RisicoHoe u het voorkomt
Kraag en lijf die niet in dezelfde kleurnuance uitvallenDe lab dips van het kraaggaren en de lijfstof worden samen onder standaardlicht goedgekeurd, en daarna opnieuw gecontroleerd op de pre-productiesample en tijdens de bulkproductie.
Kragen die gaan krullen of hun vorm verliezenConstructie, fijnheid en tussenvoering van de kraag worden op de goedgekeurde sample vastgelegd, en kragen worden bij de inline-inspectie na het wassen gecontroleerd.
Knoopsluiting die draait of rimpeltTussenvoering en steekdichtheid worden in het techpack voorgeschreven, en de knoopsluiting wordt gemeten en geperst volgens de standaard van de verzegelde sample.
Sterkte van de knopen en kleurafwijkingKnopen worden getest op treksterkte, en de kleur wordt bij elke nabestelling vergeleken met de goedgekeurde fourniturenkaart (trim card).

Productie van poloshirts in Bangladesh

Voor de douane is een gebreide polo een overhemd. De Amerikaanse douane, US Customs and Border Protection, heeft een katoenen piqué polo voor heren ingedeeld onder post 6105, overhemden van brei- of haakwerk voor heren of jongens, en een damespolo onder 6106, blouses en overhemden van brei- of haakwerk voor dames of meisjes (beschikkingen M87192 en N157481). De aantekeningen bij het hoofdstuk sluiten van beide posten elk kledingstuk uit met een vernauwde onderrand of met gemiddeld minder dan 10 steken per centimeter in elke richting. Het Export Promotion Bureau registreerde in het boekjaar 2025-26 (juli 2025 tot en met juni 2026) US$ 1,08 miljard aan export onder 6105, waarvan US$ 920,76 miljoen van katoen, en US$ 228,84 miljoen onder 6106.

De statistieken van de importerende landen laten zien waar de gebreide overhemden van Bangladesh, polo’s daaronder, worden verkocht. In 2025 was Bangladesh de grootste leverancier van gebreide overhemden voor heren en jongens, post 6105, aan de EU, met US$ 696,1 miljoen of 40% van de US$ 1,72 miljard die de EU van buiten de Unie invoerde, en aan het VK, met US$ 144,0 miljoen of 31% van US$ 469,8 miljoen. In Canada was het tweede, na Vietnam, en het was derde in de Verenigde Staten, na Vietnam en India, en in Australië, na China en Vietnam (UN Comtrade, 2025; de aandelen zijn onze eigen berekening). Post 6105 omvat naast polo’s ook andere gebreide overhemden, maar geen T-shirts, die een eigen post hebben, 6109, en geen damespolo’s, die onder 6106 worden geteld.

Polo’s zijn tricotkleding. BKMEA, de vereniging van exporteurs van breigoed, vertegenwoordigt ongeveer 2.540 aangesloten breigoedfabrieken, en de fabriekstelling Mapped in Bangladesh vond de meeste exportkledingfabrieken in vier districten: Dhaka, Gazipur, Narayanganj en Chattogram. Over de kraag merkt Cotton Incorporated op dat polokragen platgebreide fournituren (flat-knit trims) zijn die op vlakbreimachines worden gemaakt, dus vraag of de fabriek haar kragen en manchetten zelf breit of inkoopt: dat bepaalt wie de kleurnuance van de kraag op het lijf afstemt.

Katoenen piqué is een lokale stof: volgens de Bangladesh Textile Mills Association dekken lokale fabrieken ongeveer 85% van de vraag naar breistof in het land (USDA-rapport, december 2025). Een performancepiqué van polyester is een ander verhaal, omdat een aanzienlijk deel van de vraag naar polyestervezel en -garen in Bangladesh nog met invoer wordt gedekt. Met lokale katoenen piqué gaat de tijd vóór het snijden op aan breien, verven, de lab dip van de kraag en de stoftest; met ingevoerd polyester komen eerst de productie bij de buitenlandse stoffenleverancier en de reis naar Bangladesh.

Full package is de eenvoudigere route voor polo’s, omdat lijfstof, kraag en knopen allemaal bij elkaar moeten passen: wij kopen ze in, ontwikkelen de sample en maken de order in onze eigen fabriek. CMT past bij een uniformprogramma dat zijn piqué al zelf inkoopt. Polo’s hebben geen eigen minimum: onze orders beginnen bij 500 stuks per model en kleur, en het exacte minimum voor poloshirts wordt in uw offerte bevestigd.

Kraag, knoopsluiting en zoom: de constructiekeuzes bij een polo

Douanebeschikkingen beschrijven een polo aan de hand van zijn onderdelen, en een techpack hoort dat ook te doen. De beschikking van US Customs and Border Protection over een katoenen piqué polo voor heren noemt een geribde, gespreide kraag (rib knit spread collar), een gedeeltelijke sluiting aan de voorkant met drie knopen, geribde manchetten, een opgezette borstzak en een rechte zoom met zijsplitten; de beschikking over een polyester damespolo noemt in plaats daarvan een gedeeltelijke sluiting met rits aan de voorkant (beschikkingen M87192 en N157481). Elk van die onderdelen is een keuze die verandert hoe de polo eruitziet en draagt, dus leg ze allemaal vast op de goedgekeurde sample in plaats van ze aan een fabrieksstandaard over te laten.

De tabel zet elk onderdeel op een rij, met de gebruikelijke opties en wat u vastlegt. Hoe platgebreide kragen en kragen van eigen stof verschillen, en waarom kraag en lijf samen worden goedgekeurd, staat in de vragen op deze pagina; wat de tabel toevoegt, is de volledige lijst, zodat geen onderdeel aan de gewoonte van de fabriek wordt overgelaten.

Constructie van een polo: de gangbare opties en wat u vastlegt
OnderdeelGangbare optiesZet in het techpack
KraagPlatgebreid, effen of met tipping; van eigen stof met tussenvoeringType, fijnheid (gauge), hoogte in het midden achter en bij de punten, kleuren van de tipping en breedte van de strepen
KnoopsluitingTwee of drie knopen; verdekte knopen; ritsLengte, breedte, aantal knopen, maat en materiaal, of lengte van de rits en de trekker
ManchettenPlatgebreide of geribde manchet; mouw met gewone zoomHoogte van de manchet, en of die bij de kraag past
ZoomRecht met zijsplitten; langer achterpandLengte van de splitten, lengte voor en achter, steeksoort
Zak en logoGeen; opgezette borstzak; geborduurd of opgestreken logoGrootte en positie gemeten vanaf het hoogste schouderpunt, en de techniek
Hals en schoudersHals achter en schouders met tape afgewerkt; belegstrook van eigen stofType, breedte en kleur van de tape

Tests voor polo’s die elke week worden gewassen

Een bedrijfs- of uniformpolo wordt veel vaker gewassen dan een modepolo, en de fouten zijn voorspelbaar: tipping die uitloopt in een wit lijf, een kraag die van de kleurnuance van het lijf afdrijft, pilling waar een tasriem schuurt, een knoopsluiting die na het wassen thuis gaat rimpelen. Voor elk daarvan bestaat een laboratoriummethode. Noem de methode en het vereiste niveau in het techpack, zodat de nabestelling van volgend jaar precies zo wordt getest als de eerste order.

De kleurnuance wordt niet alleen met het oog beoordeeld, maar ook gemeten. ISO 105-J03 beschrijft hoe het kleurverschil tussen twee proefstukken van hetzelfde materiaal wordt berekend als ΔE CMC, en laat de tolerantie aan de koper over, gekozen naar hoe nauwkeurig de overeenkomst voor het eindgebruik moet zijn. Door dat getal voor elke bulkpartij en elke nabestelling tegen de goedgekeurde standaard af te spreken, wordt “het lijkt er dichtbij” een goed- of afkeuring; de kraag, een ander breisel dan het lijf, wordt nog steeds onder standaardlicht daartegen goedgekeurd. Kijk ook hoe de polo’s worden gereinigd: ISO 105-C06 is geschreven voor huishoudelijk en commercieel wassen van gewone huishoudelijke artikelen en merkt op dat artikelen voor industrie en ziekenhuizen zwaarder kunnen worden gewassen, en ISO 105-C12 behandelt industrieel wassen, dus een uniform dat naar een industriële wasserij gaat, heeft die test ook nodig.

Wij maken polo’s in onze eigen fabriek. Noem de tests die u nodig hebt wanneer u een offerte aanvraagt, en vraag elk rapport op voordat het snijden begint. Bewaar bij een herhaalprogramma de goedgekeurde lab dip en de rapporten, en laat elke levering in hetzelfde laboratorium testen tegen dezelfde referentie.

Tests voor polo’s om in het techpack te noemen (edities gecontroleerd op iso.org, 2 november 2026)
ControleMethodeWat het bij een polo opvangt
Kleurechtheid bij wassenISO 105-C06:2010Gekleurde tipping of een donkere kraag die een licht lijf verkleurt
Kleurechtheid bij industrieel wassenISO 105-C12:2024Uniformpolo’s die door een industriële wasserij worden gereinigd
Kleurechtheid bij transpiratieISO 105-E04:2013Kleurverandering aan kraag en oksels bij polo’s die de hele dag worden gedragen
Kleurechtheid bij wrijvenISO 105-X12:2016Donkere polo’s die afgeven op lichte stoelen, tassen en keycords
KleurverschilISO 105-J03:2009Elke bulkpartij en elke nabestelling tegen de goedgekeurde standaard
MaatveranderingISO 5077:2007Lijf en kraag die verschillend krimpen
PillingISO 12945-2:2020Pluisjes op voor- en zijkant waar de piqué schuurt
Uiterlijk na het wassenISO 15487:2018Krullende kraag, rimpelende knoopsluiting en draaiende naden na het wassen thuis

Gebreide katoenen poloshirts: invoerrecht en belasting per markt

Het invoerrecht hangt af van waar het kledingstuk wordt verkocht, niet van waar het wordt gemaakt. Katoenen poloshirts uit Bangladesh komen het VK, de EU, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland binnen tegen 0% onder de regeling van elke markt voor de minst ontwikkelde landen, met een belasting bij invoer die een geregistreerd bedrijf terugvordert. De Verenigde Staten geven Bangladesh geen preferentie, dus een Amerikaanse koper betaalt het normale tarief voor de tariefpost plus het tarief van 10% onder Section 301 op goederen uit Bangladesh dat vanaf 24 juli 2026 geldt. De tabel geeft de stand op 25 september 2026; elke marktpagina beschrijft de oorsprongsregels, de papieren en de etikettering volledig, met bronnen.

De EU houdt haar tarief van 0% aan tot drie jaar nadat Bangladesh de categorie van minst ontwikkelde landen verlaat, wat nu gepland staat voor 24 november 2029, dus tot ongeveer november 2032; daarna is het derdelandenrecht op deze tariefpost 12%. De belasting bij invoer (btw of GST) wordt geheven over de invoerwaarde van de goederen plus het eventuele invoerrecht, en elke markt bepaalt of vracht en verzekering in die waarde meetellen, dus reken de landed cost daarmee uit. Onze eigen orders beginnen bij 500 stuks per model en kleur, en het exacte minimum voor poloshirts wordt in uw offerte bevestigd. Uw offerte vermeldt de leveringsconditie (FOB, CIF of DDP), en onze landed-costcalculator rekent die om naar een prijs geleverd in uw markt.

Gebreide katoenen poloshirts (HS 6105 10 en 6106 10) uit Bangladesh: invoerrecht en belasting bij invoer, 25 september 2026
MarktInvoerrechtBelasting bij invoer
Verenigd Koninkrijk0% onder het Developing Countries Trading Scheme, met bewijs van oorsprongInvoer-btw 20%, nultarief voor de meeste kinderkleding
Europese Unie0% onder Alles behalve wapens (Everything But Arms) met een REX-attest, tot ongeveer november 2032 (drie jaar na het vertrek uit de LDC-groep); daarna 12% derdelandenrecht op 6105 10 00Btw tegen het tarief van de lidstaat
Verenigde Staten19,7% (HTSUS 6105.10.00 voor heren en 6106.10.00 voor dames, katoenen overhemden van brei- of haakwerk) plus 10% onder Section 301 vanaf 24 juli 2026; geen preferentieGeen federale omzetbelasting bij invoer; er geldt een merchandise processing fee
Canada0% onder het Least Developed Country Tariff5% GST
Australië0% onder het Australian System of Tariff Preferences (regel van 50% lokale inhoud)GST van 10% over de waarde van de belastbare invoer
Nieuw-Zeeland0% onder de preferentieregeling van Nieuw-Zeeland voor de minst ontwikkelde landenGST bij invoer

Normen voor poloshirts.

De normen waar kopers in deze categorie het vaakst naar vragen. Een certificaat hoort bij de fabriek of stoffenleverancier die het heeft; daarom sturen wij u de certificaten en testrapporten van de fabriek en de stof die voor uw order worden gebruikt. In de laatste kolom staat hoe u elk ervan zelf controleert.

NormWat het aantoontSoortZo controleert u het
OEKO-TEX® STANDARD 100Elk onderdeel van een product (stof, garen, etiketten, knopen, prints) wordt getest op schadelijke stoffen.Vrijwillige normVoer het certificaatnummer van het etiket in bij Label Check op oeko-tex.com.
WRAPCertificeert een vestiging tegen 12 principes voor wettige, humane en ethische productie, waaronder naleving van de wet, dwang- en kinderarbeid, intimidatie, loon en secundaire arbeidsvoorwaarden, werktijden, gezondheid en veiligheid, milieu, naleving van douaneregels en beveiliging.Vrijwillige normZoek de naam van de vestiging op in de lijst van gecertificeerde vestigingen op wrapcompliance.org.
amfori BSCIToetst de arbeidsomstandigheden aan de gedragscode van amfori: eerlijk loon, werktijden, vrijheid van vereniging, geen kinderarbeid of schuldarbeid, gezondheid en veiligheid, en de managementsystemen daarachter.Vrijwillige normVraag om het amfori-audit-ID. Leden van amfori kunnen het volledige rapport openen op het amfori Sustainability Platform.
GRS — Global Recycled StandardControleert het gerecyclede aandeel (minimaal 20% voor certificering, 50% voor een label op het product) en voegt sociale, milieu- en chemische eisen toe voor elke verwerkingslocatie.Vrijwillige normZoek in de database van gecertificeerde locaties van Textile Exchange.

Kwaliteitscontroles bij elke order.

De bulkstof wordt vóór het snijden getest tegen de goedgekeurde stofstaal, de kwaliteit wordt op de productielijn gecontroleerd, en op de afgewerkte goederen wordt een AQL-eindinspectie uitgevoerd. U krijgt het rapport voordat u de verscheping goedkeurt. Wij zijn fabrikant en inkoopkantoor (buying house) voor kleding in Bangladesh: tricotkleding maken wij in onze eigen fabriek, al het andere maakt een geauditeerde partnerfabriek, en wij blijven verantwoordelijk voor uw order van de eerste sample tot de verscheping.

Vóór de bulkproductie, en als de goederen een inspectie niet doorstaan

  • Vóór de bulkproductie: u keurt een pre-productiesample goed, gemaakt van bulkstof met bulkfournituren op de productielijn. Die sample wordt verzegeld, en elke inspectie daarna wordt eraan getoetst.
  • Schriftelijk vóór het snijden: er wordt niets gesneden op een mondeling akkoord. De orderbevestiging die u aftekent, legt de prijs vast, de leverdatum die de fabriek heeft bevestigd, de naam en het adres van de fabriek, de maattoleranties, en wat er gebeurt als een datum aan een van beide kanten verschuift.
  • Als de goederen de eindinspectie niet doorstaan: er wordt niets verscheept voordat u het rapport hebt gezien en een besluit hebt genomen. De fabriek herstelt de stukken met gebreken en de partij wordt opnieuw geïnspecteerd; of de partij wordt gesorteerd, zodat de goede stukken worden verscheept en de rest wordt hersteld of vervangen; of, als de fout fundamenteel is, worden de goederen opnieuw gemaakt. Wie betaalt, hangt af van uw voorwaarden met ons en wordt vóór de productie afgesproken.
  • Een tweede controle: uw eigen inspecteur, of een onafhankelijk bureau zoals QIMA, SGS, Intertek of Bureau Veritas, is in elke fase welkom, en u kunt ook zelf komen.

Poloshirts: veelgestelde vragen.

In welke landen zijn poloshirts uit Bangladesh vrij van invoerrecht?

Het VK, de EU, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland laten katoenen poloshirts die in Bangladesh zijn gemaakt allemaal toe tegen 0% invoerrecht onder hun regelingen voor de minst ontwikkelde landen, elk met een eigen bewijs van oorsprong: een DCTS-oorsprongsverklaring of Form A voor het VK, een REX-attest voor de EU, en de regels voor lokale inhoud die Canada, Australië en Nieuw-Zeeland toepassen. Het EU-tarief loopt door tot drie jaar nadat Bangladesh op 24 november 2029 de groep van minst ontwikkelde landen verlaat, dus tot ongeveer november 2032; daarna is het derdelandenrecht op katoenen overhemden van brei- of haakwerk 12%. De Verenigde Staten zijn de uitzondering, en op polo’s geldt een van de hogere Amerikaanse tarieven: 19,7% onder HTSUS 6105.10.00 voor heren en 6106.10.00 voor dames, plus het tarief van 10% onder Section 301 vanaf 24 juli 2026. Overal behalve in de VS betaalt u nog wel btw of GST bij invoer, die een geregistreerd bedrijf terugvordert.

Wat is het verschil tussen piqué en interlock voor een polo?

Piqué heeft een gestructureerd oppervlak, een beetje als een honingraat, dat door de breistructuur ontstaat. Het ademt goed, verbergt kreukels en geeft de klassieke look die de meeste mensen voor zich zien bij een poloshirt; daarom is het de standaard voor golf-, uniform- en heritagemodellen. Single piqué is lichter en fijner, double piqué zwaarder, met een uitgesprokener structuur. Interlock is een gladde, dubbel gebreide stof die meer aanvoelt als een premium T-shirt, met een betere val en een strakker oppervlak voor print of borduring. Performancepolo’s gebruiken breistoffen van polyester of gerecycled polyester die vocht afvoeren en snel drogen. De juiste keuze hangt af van waar de polo wordt gedragen en hoe die wordt gedecoreerd. Wij sturen stofstalen van elke optie in de kleur die u kiest, zodat u gevoel, gewicht en uiterlijk kunt vergelijken voordat de sampling begint.

Kunnen de tipping en de fournituren van de kraag onze merkkleuren krijgen?

Ja. Kragen en manchetten van polo’s worden meestal apart van de lijfstof platgebreid, waardoor de tipping-strepen in precies uw merkkleuren kunnen worden gebreid. Wij stemmen de kleuren af op uw Pantone-referenties en leggen lab dips ter goedkeuring voor voordat het bulkgaren wordt geverfd. Omdat kraag en lijf apart worden geverfd, vraagt het afstemmen van de kleurnuance zorg, dus controleren wij beide samen onder standaardlicht in de samplefase en opnieuw tijdens de productie. Ook knopen kunnen worden afgestemd, in standaard- of eigen afwerkingen, net als de tape van de knoopsluiting, de details van de zijsplitten en geborduurde logo’s. Vraag bij bedrijfs- en uniformprogramma’s die over meerdere jaren worden nabesteld om de goedgekeurde lab dips en verzegelde samples te bewaren, zodat herhaalorders overeenkomen met de originelen. Gebruikt uw merk meerdere kleurstellingen, dan raden wij aan elke combinatie goed te keuren voordat de productie begint.

Hoe zwaar moet de stof van een poloshirt zijn?

De meeste merkpolo’s zitten tussen 180 en 240 g/m² in piqué, en de keuze hangt af van waar ze worden gedragen. Single piqué van 180–200 g/m² is licht, ademend en geschikt voor warme klimaten, golf en promotieprogramma’s. Double piqué van 210–240 g/m² heeft meer body, houdt kraag en knoopsluiting vlak en oogt premium, tegen hogere stofkosten per stuk. Polo’s van interlock en jersey van 180–220 g/m² hebben een gladder, zachter oppervlak voor modemodellen, en piqué van polyester of gerecycled polyester past bij sport- en teamprogramma’s, omdat die vocht afvoert en snel droogt. Het gewicht wordt gemeten op de afgewerkte stof na het verven, dus vraag om het afgewerkte gewicht in g/m² met een tolerantie. Wij sturen vóór de sampling breiproeven (knit-downs) in twee of drie gewichten, zodat u handgevoel, dekking en het gedrag van de kraag kunt vergelijken in plaats van alleen op een getal te kiezen.

Kunt u poloshirts maken voor een uniform- of bedrijfsprogramma met nabestellingen?

Ja, en bij herhaalprogramma’s wordt een polo beoordeeld, omdat de twintigste levering moet overeenkomen met de eerste. Vraag om uw goedgekeurde lab dip, de specificatie van de platgebreide kraag, de knoop en de maattabel op uw naam te bewaren, en om elke nabestelling te beoordelen tegen dezelfde pre-productiesample. Voor bedrijfsprogramma’s produceert de fabriek volgens een maatset die gelijk blijft, borduurt zij het logo of brengt zij het met een heat transfer aan op een goedgekeurde plaats, en verpakt zij per maat of, waar u dat nodig hebt, per drager op naam. De kleurconsistentie tussen leveringen hangt af van de stoffenleverancier, dus schrijf elke keer dezelfde stoffenleverancier en hetzelfde garen voor; wij controleren de kleurnuance vóór het snijden onder gecontroleerd licht tegen de goedgekeurde standaard. Noem bij de offerte het verwachte jaarvolume en het leveringsritme, en vraag de fabriek die voor uw order wordt genoemd hoe zij capaciteit plant voor nabestellingen, in plaats van elke order als nieuw te behandelen.

Wat is het minimum voor poloshirts, en wat bepaalt de prijs?

Onze orders beginnen bij 500 stuks per model en kleur; het exacte minimum voor uw polo en de leveringsconditie worden in uw offerte bevestigd. Wij publiceren geen prijzen, omdat vijf dingen de prijs van een polo bepalen. Stofgewicht en -structuur komen eerst: double piqué en interlock kosten meer dan single piqué. Platgebreide kragen en manchetten worden apart gebreid en kosten meer dan die van eigen stof. Tipping-strepen en garenkleuren op maat hebben elk een eigen geverfd garen nodig. Knopen met merknaam, in hoornlook of van metaal kosten meer dan standaardknopen van polyester. En borduring wordt geprijsd op het aantal steken en op hoeveel posities een logo dragen: borst, mouw of kraag. Het minimum geldt per kleur, omdat elke kleur een eigen verfpartij is. Series vanaf 150 stuks per model en kleur gaan naar onze zusterfabriek, die ze apart prijst; onze pagina over kleine series polo’s legt die route uit en waarvoor die geschikt is.

Wat kost het om een poloshirt te laten maken in Bangladesh?

Wij publiceren geen prijzen: een polo wordt geoffreerd op basis van uw techpack of een referentiepolo, omdat stof, gewicht, decoratie, aantal en leveringsconditie de prijs bepalen, en wij reageren binnen één werkdag met vragen of een eerste calculatie. Onze orders beginnen bij 500 stuks per model en kleur. De stof is het grootste deel van de prijs. In een studie uit 2023 van calculatiebladen van vier kledingfabrieken in Bangladesh (Rajib et al., Journal of Textile Science and Technology) was de stof 52,3% van de prijs van een poloshirt, tegen 42,6% bij een T-shirt, terwijl fournituren 3,2% waren, accessoires 2,9% en de kosten van het maken 17,0%. Daarom beweegt een premium piqué een offerte voor polo’s meer dan wat ook: double piqué en interlock kosten meer dan single piqué, en een eigen kleur heeft een eigen verfpartij nodig. Platgebreide kragen en manchetten, tipping-strepen, knopen met merknaam en borduring komen er daarna als eigen regels bij. De aandelen uit de studie zijn gemiddelden van haar calculatiebladen, niet ons calculatieblad voor uw model. Vraag in elke offerte om de stof, met gewicht en samenstelling, als aparte regel, zodat twee offertes op dezelfde stof kunnen worden vergeleken.

Hoe meet u een poloshirt op voor een maattabel?

Een poloshirt wordt plat gemeten, dichtgeknoopt en zonder te rekken, op vaste punten die in de maattabel staan. De basispunten zijn dezelfde als bij een T-shirt: halve borstwijdte, recht over gemeten op een vaste afstand onder het armsgat, gewoonlijk 2 tot 2,5 cm, lichaamslengte van het hoogste schouderpunt tot de zoom, schouderbreedte van naad tot naad, mouwlengte en mouwopening. Een polo voegt er eigen punten aan toe: kraagpunt, lengte en breedte van de knoopsluiting, hoogte van de manchet, en het zijsplit en het achterpand waar de zoom achter langer is dan voor. Schrijf de meetmethode naast elk punt, want een borstwijdte gemeten 2 cm of 5 cm onder het armsgat geeft twee getallen voor één shirt. Elk punt heeft daarna een tolerantie nodig, en ±1 cm op borstwijdte en lichaamslengte is een gangbaar uitgangspunt voor breigoed. Stuur een polo waarvan u de pasvorm goed vindt, en wij stellen de maattabel daarop op.

Waarom gaan polokragen krullen, en hoe voorkomt u dat?

Polokragen gaan krullen als de constructie, de fijnheid of de tussenvoering van de kraag die niet vlak houdt door het wassen heen, en het probleem wordt voorkomen in de samplefase, niet bij de eindinspectie. Een platgebreide kraag wordt apart van het piqué lijf gebreid, van een eigen garen en op een vlakbreimachine, dus de krimp ervan moet op die van het lijf worden afgestemd; een kraag van eigen stof hangt voor zijn vorm af van de tussenvoering. Drie controles pakken het aan. Constructie, fijnheid en tussenvoering van de kraag worden op de goedgekeurde sample vastgelegd en in het techpack gezet. Vraag om de pre-productiesample te wassen en de kraag te controleren voordat u de bulk goedkeurt. En kragen worden bij de inline-inspectie opnieuw na het wassen gecontroleerd, tegen de verzegelde sample. Vraag of de breigoedfabriek haar eigen kragen en manchetten maakt, want dan staat één leverancier in voor de krimp van kraag en lijf samen.

Is katoen of polyester beter voor een poloshirt?

Katoenen piqué is de betere keuze voor merk-, bedrijfs- en heritagepolo’s en polyester piqué voor sport- en teamprogramma’s, omdat de twee vezels verschillend werk doen. Katoenen piqué ademt, verbergt kreukels en geeft de klassieke look, en het is een lokale stof: fabrieken in Bangladesh dekken ongeveer 85% van de vraag naar breistof in het land, volgens het cijfer van de Bangladesh Textile Mills Association dat de USDA in december 2025 rapporteerde. Polyester voert vocht af en droogt snel, maar een aanzienlijk deel van de polyestervezel en het polyestergaren in Bangladesh wordt nog ingevoerd. De vezel verandert ook het Amerikaanse invoerrecht: op 1 oktober 2026 betaalt een katoenen polo van brei- of haakwerk 19,7% en een polo van synthetische of kunstmatige vezels 32%, elk vóór het tarief van 10% onder Section 301. Een mengsel wordt ingedeeld naar de vezel die naar gewicht overheerst, dus een piqué van 60/40 katoen-polyester is bij de douane een katoenen overhemd. Het VK laat beide toe tegen 0% onder zijn Developing Countries Trading Scheme, met bewijs van oorsprong.

Kan het ontwerp van een polo de douane-indeling veranderen?

Ja. Bij de douane is een gebreide polo een overhemd, onder post 6105 voor heren en jongens of 6106 voor dames en meisjes, en de aantekeningen bij het hoofdstuk omschrijven een overhemd als een kledingstuk dat het bovenlichaam bedekt, met lange of korte mouwen en een volledige of gedeeltelijke opening die bij de hals begint. Polo’s met lange mouwen en polo’s met ritskraag passen daar dus in: de Amerikaanse douane deelde een polyester damespolo met een gedeeltelijke sluiting met rits aan de voorkant in onder 6106 (beschikking N157481). Dezelfde aantekeningen sluiten kledingstukken uit met zakken onder de taille, een geribde tailleband of een andere vernauwing aan de onderrand, of met gemiddeld minder dan 10 steken per centimeter in elke richting, geteld over ten minste 10 cm bij 10 cm; 6105 sluit ook mouwloze kledingstukken uit. De steekregel ligt dichterbij dan het klinkt: de katoenen piqué in CBP-beschikking M87192 mat in de breedte precies 10 steken per centimeter. Een uitgesloten kledingstuk gaat naar een andere post met een eigen tarief, dus vraag de stoffenleverancier om het aantal steken schriftelijk en vraag voor een nieuw ontwerp een bindende beschikking aan: bij CBP in de VS, of een Advance Tariff Ruling bij HMRC in het VK.

Welke logotechniek past bij een polo: borduring, een heat transfer of een badge?

Borduring is de gebruikelijke keuze voor piqué van katoen en katoen-polyester, en opgestreken technieken verdienen hun plaats op dunne performancestof. Een geborduurd borstlogo wordt in de polo gestikt, doorstaat veel wassen en wordt één keer gedigitaliseerd, zodat een bedrijfsprogramma bij elke nabestelling hetzelfde bestand gebruikt. Op een lichte of rekbare piqué kan een dicht logo de stof eromheen laten rimpelen, dus laat het op de pasvormsample in bulkstof naaien, met de versteviging (backing) die ook in de productie wordt gebruikt. Heat transfers en siliconen badges worden opgeperst, wat past bij fijne details en licht polyester waar een zware steek zou trekken; ze falen op de hechting, dus vraag om er één op een sample in de echte stofkleur te wassen. Welke techniek u ook kiest, beoordeel de pre-productiesample na het wassen thuis (ISO 15487 is daarvoor de methode), en zet de grootte van het logo en de positie vanaf het hoogste schouderpunt in het techpack.

Plant u een order poloshirts?

CMB Sourcing Ltd. is fabrikant van tricotkleding en inkoopkantoor (buying house) in Narayanganj, Dhaka. Stuur een techpack, een schets of een foto van een kledingstuk dat u bevalt; wij reageren binnen één werkdag met vragen of een eerste calculatie.

Start your productionEstimate Cost of your order